28 tydzień ciąży

0
1093
spodziewa się dziecka

Każda para, która spodziewa się dziecka, oczekuje na ten moment z wielką radością. Nie tylko sami rodzice tak bardzo wyczekują na przyjście na świat swojego potomka, ale przede wszystkim dziadkowie, którzy tak bardzo chcieliby już mieć wnuka lub wnuczkę przy sobie i zapewniać temu dziecku wszystko, co tylko według nich jest najlepsze. Zanim jednak ten upragniony moment nadejdzie, musimy sprawić, aby przebieg samej ciąży był prawidłowy, a co za tym idzie, bez jakichkolwiek zakłóceń.

Na to składa się wiele czynników. Już od samego początku ciąży, musimy zwracać uwagę na wiele aspektów, które z pewnością sprawią, iż zostanie ona donoszona bez komplikacji. W każdym okresie ciąży, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo dziecka, jak również matki, gdyż jak doskonale wiemy, wszystkie bodźce, które są odbierane przez matkę, docierają także do rozwijającego się dzieciątka. W takiej sytuacji wszelkie niekorzystne bodźce, które matka przekazuje do struktur organicznych dziecka, bardzo źle wpływają na jego rozwój.

Nawet, jeżeli ciąża jest wysoko zaawansowana, nie możemy lekceważyć obowiązujących zasad. Przede wszystkim, aby tego wszystkiego dochować, musimy zapewnić matce pełny komfort życia. Co się wiąże za tym pojęciem? Bezstresowy tryb życia, właściwe odżywianie, ograniczenie wszelkich wysiłków. To tylko niektóre z wymienionych obowiązkowych zasad, które bezwzględnie należy respektować. W przeciwnym wypadku, możemy przyczynić się do nieodwracalnych zmian, które mogą zakończyć się wczesnym porodem, co nie jest wskazane tym bardziej we wcześniejszych okresach ciąży.

kobieta

28 Tydzień ciąży. Jak postępować i wszelkie inne zalecenia

W tym okresie, możesz już wykonać wszelkie badania pod względem tak zwanego konfliktu serologicznego. Wykonuje się je w przypadku, kiedy mamy grupę z ujemnym czynnikiem RH. Jest to bardzo ważne w momencie, kiedy będziemy mieli do czynienia z ewentualnymi działaniami, które będą miały na celu podanie krwi w wyniku przeprowadzanych zabiegów operacyjnych, a także w wypadku dokonywania wszystkich innych działań, które są związane z tym tak ważnym, życiodajnym płynem. Nasz potomek, kiedy w przyszłości będzie chciał zostać honorowym krwiodawcą, co jest w dzisiejszych czasach na wagę złota, musi znać wszelkie dane, dotyczące posiadanej przez niego grupy krwi.

Wracając do 28 tygodnia ciąży. Co nas czeka? Czego możemy się spodziewać? Jak wiadomo, dziecko w tym tygodniu, ma już coraz mniej miejsca. Wciąż daje osobie znać po przez wszelkiego rodzaju intensywne ruchy, a także kopnięcia. Ruchy te, nie są tak intensywne, jak na ten przykład w 25 tygodniu ciąży, kiedy dziecko wykonuje nawet dziesięć ruchów na godzinę. Nie trzeba się martwić, że coś się z naszą pociechą dzieje. Wszystko jest w należytym porządku. Liczba ruchów dziecka, może się zwiększyć, gdy na przykład spożyjesz coś słodkiego. Rozwój maluszka w siódmym miesiącu ciąży. W tym właśnie okresie, maluszek rozwija swoje kolejne funkcje życiowe.

28 tydzień ciąży

Na tym etapie rozwoju, przede wszystkim ćwiczy różne partie swojego mózgu. Powstają nowe połączenia między komórkami, przez co mózg naszego maluszka, jest coraz bardziej pofałdowany. W tym momencie, ma już opanowane takie odruchy, jak: Poszukiwanie pokarmu, chwytanie oraz ssanie. Na tym etapie także, dziecko ćwiczy również odruchy mimiczne. Jednym z takich odruchów jest ziewnięcie. Na wcześniejszych etapach, odruch ten pojawiał się sporadycznie, natomiast w 28 tygodniu ciąży, jest on coraz częstszy.

Zaczynają się pojawiać nawet marzenia senne. Nie można zbadać u takiego dziecka fal mózgowych, ale naukowcy udowodnili, że są one możliwe. O czym może taki maluszek śnić? Sny, jak wiadomo, opierają się przede wszystkim na przeżytych doświadczeniach. Może śnić na ten przykład o zabawie pępowiną, ssaniu paluszka, a także innych figlach, które wykonuje w brzuchu mamy. Jaka jest długość takiego maluszka? Dziecko na tym etapie, mierzy już 37,6 CM oraz waży 1005 G. Jak widzimy, nie możemy w żadnym wypadku uchybić omawianym wcześniej zasadom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here