Yerba Mate na zdrowie

0
10615
Yerba Mate na zdrowie

Popularność yerba mate wciąż rośnie w zadziwiającym tempie, jednak po przyjrzeniu się jej prozdrowotnym właściwościom okazuje się, że w zasadzie nie ma w tym fakcie nic niezwykłego. W jaki sposób napój ten oddziałuje na organizm? W poniższym artykule postaramy się szczegółowo przybliżyć zalety picia yerba mate.

Yerba mate, a metabolizm

Dzięki swoim właściwościom pobudzającym, yerba mate skutecznie podkręca metabolizm. Z tego powodu, oprócz zastrzyku energii, napój pozytywnie wpływa na utrzymanie prawidłowej wagi. Będzie więc idealnym wyborem dla osób na diecie. Picie yerba mate skutkuje uczuciem sytości, możemy więc liczyć na zmniejszenie napadów głodu i chęci ciągłego podjadania.

Właściwości antyoksydacyjne

Yerba cechuje się wysoką zawartością przeciwutleniaczy, które znacznie ograniczają ryzyko zapadnięcia na wszelkie choroby nowotworowe. Dodatkowo, antyoksydanty pozytywnie wpływają na zdrowie i wygląd naszej skóry – dzięki nim nie tylko zmniejszymy prawdopodobieństwo wystąpienia czerniaka, ale również opóźnimy procesy starzenia się skóry.

Bogactwo magnezu i witamin z grupy B

Yerba mate zdecydowanie wygrywa z innymi napojami w kwestii zawartości witamin, szczególnie tych z grupy B. Oprócz zbawiennego wpływu na cerę, włosy i paznokcie, witaminy te odpowiadają za odpowiedni poziom nawilżenia skóry (co niweluje ryzyko powstawania zmarszczek, trądziku i łojotokowego zapalenia skóry), regulują procesy wytwarzania komórek, mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego, wzmacniają system odpornościowy i zapobiegają anemii. Magnez natomiast niweluje ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, wspomaga zdrowie serca.

Układ nerwowy i zdrowie psychiczne

Wspomniany wcześniej wpływ witamin z grupy B na układ nerwowy pozytywnie oddziałuje na zdrowie psychiczne . Szczególnie ważne jest to obecnie, gdy depresja, zaburzenia lękowe i nerwice coraz częściej dotykają ludzi we wszystkich grupach wiekowych. Oczywiście, picie yerba mate nie zastąpi konsultacji z psychoterapeutą, jednak będzie miało świetne skutki w profilaktyce zaburzeń psychicznych.

Gdzie zamówić Yerba Mate?

Yerba mate to napar, którego spożywanie warto rozważyć. Bez wątpienia warto go wypróbować. Susz jest do kupienia w dobrym sklepie. Można go nabyć online. Po wpisaniu w okno wyszukiwarki hasła sklep z yerba mate, otrzymasz dostęp do ofert wielu dostawców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here