Worek lniany na chleb – dlaczego warto przechowywać w nim pieczywo?

0
908
worek lniany na chleb

Dziś nikogo nie dziwi widok pakowanego pieczywa w foliowe worki. Natomiast dla naszych babć czy prababć byłby to obraz karygodny i niemożliwy do zaakceptowania. Przede wszystkim dlatego, że plastik w sposób negatywny oddziałuje na znajdujący się wewnątrz chleb, w istotny sposób zmniejszając jego jakość. Jak zatem przechowywać pieczywo? Czy są na to jakieś patenty? Nie od dziś wiadomo, że to, co znane i sprawdzone, jest najlepsze. Dlatego warto sięgnąć po worki lniane na chleb – tak, jak to robiły nasze babcie. Wtenczas będziemy mieć pewność, że znajdująca się w nim zawartość nie tylko na dłużej zachowa swoją świeżość, ale również nie zdąży wyschnąć czy namoknąć.

Worek lniany na chleb – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Są idealne nie tylko dla osób poszukujących wygodnego sposobu na przechowywanie pieczywa, ale również tych, dla których nie bez znaczenia pozostaje funkcjonalność idąca w parze z estetyką. Worki lniane na chleb są bowiem nie tylko praktyczne, ale również eleganckie i komfortowe w codziennym użytkowaniu. Wykonane ze stuprocentowego lnu – bez żadnych sztucznych dodatków, zapewniają należną przewiewność, która ochroni pieczywo przed pleśnieniem, a także wilgocią. Nie wymagają prania – gdy się pobrudzą, jedyne, co należy zrobić to przepłukać je pod strumieniem wody. Co ważne – nie używając do tego jakichkolwiek detergentów. Oprócz tego, że worek lniany na chleb stanowi praktyczny sposób na przedłużenie świeżości pieczywa, dodatkowo staje się alternatywnym akcesorium dla klasycznego – metalowego lub drewnianego – chlebaka.

Czy tylko do pieczywa?

Jak się okazuje, zastosowanie worków lnianych na chleb nie ogranicza się wyłącznie do przechowywania pieczywa. Len to bowiem materiał, który ochroni przed pleśnią i wysychaniem także inne produkty spożywcze. Zioła, grzyby czy fasola to tylko niewielka część artykułów spożywczych, jakie mogą być umieszczane w woreczkach z lnu. To jednak nie koniec. Lniany woreczek może służyć również jako odświeżacz do szafy. Wystarczy umieścić w nim suszone kwiaty lawendy (lub inne, ulubione) i umieścić w swojej garderobie, a piękny zapach będzie rozkoszował nasze nozdrza przy każdym otwarciu.

Jak korzystać z woreczków lnianych? Czy trzeba je wymieniać?

Len to materiał, który charakteryzuje się wytrzymałością i odpornością. Nie straszne mu wysokie i niskie temperatury, tarcie, rozciąganie czy kontakt z wodą. To tkanina świetnie adoptująca się do nowych warunków, dzięki czemu worek lniany na chleb jest praktycznie niezniszczalny. I co ważne – wielorazowy. Może być użytkowany naprawdę długo i co ciekawe – skutecznie zastąpi klasyczną, plastikową torbę na zakupy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZadbaj o swoje zęby
Następny artykułYerba Mate na zdrowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here