Co powinna zawierać kobieca kosmetyczka, gdy wychodzimy z domu?

0
3422
kosmetyczka

Nie wszystkie panie lubują się w codziennym nakładaniu na twarz starannego makijażu oraz poprawianiu go po wyjściu z domu co kilka minut. Lecz nie tylko dla nich zarezerwowane jest noszenie kosmetyczki ze sobą na co dzień! Jest parę produktów kosmetycznych, które mieć przy sobie powinna każda osoba.

Ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią, co krok odkażamy ręce. Większość płynów antybakteryjnych w większości składa się z mocnych alkoholi, a jak wiadomo – alkohol bardzo wysusza skórę. Nic więc dziwnego, że po chwili większość z nas ma dłonie szorstkie niczym papier ścierny. Dlatego kosmetyczka zawierająca ulubiony krem do rąk powinna stać się dla nas czymś oczywistym. Zaleca się nakładanie kremu po umyciu i osuszeniu rąk, jednak nie oszukujmy się – zazwyczaj sięgamy po płyn antybakteryjny po zwykłym dotknięciu czegokolwiek w przestrzeni miejskiej, więc w takich sytuacjach wystarczy po dokładnym wtarciu w skórę dłoni żelu, nałożyć na dłonie kroplę kremu do rąk i dokładnie ją rozprowadzić.

Drugim produktem pielęgnacyjnym, który nigdy na stałe nie powinien opuszczać naszej kosmetyczki jest pomadka pielęgnacyjna. Zasada jest taka, że powinno się ją nakładać na usta tak samo jak krem do twarzy – po umyciu twarzy rano i wieczorem przed pójściem spać. Jednak podczas wietrznej pogody, ogromnych mrozów – które już za kilka miesięcy będą znowu nam towarzyszyć – pomadkę ochronną zawsze warto mieć ze sobą w kosmetyczce. Można zdecydować się na bezbarwną, lecz są również opcje delikatnie wpływające na naturalny kolor ust, lub posiadające w składzie malutkie drobinki brokatu. Do wyboru do koloru!

Rzeczą już mniej związaną z samą w sobie pielęgnacją urody, lecz jednak nadal nawiązującą do kosmetyków pielęgnacyjnych, jest odpowiedni krem nawilżający lub ochronny. Nie chodzi o taki, który stosujemy codziennie na twarz lub ciało. Kosmetyczka na wyjścia z https://www.nuzle.pl/stanowisko/kosmetyczka powinna posiadać krem, którym można posmarować miejsce, które zostało ugryzione przez owada, które zadrapałyśmy gałęzią lub niesfornym zwierzakiem i tak dalej. Może wydawać się to zbędne, jednak każda osoba, która doświadczy takiej sytuacji natychmiast odczuje jak dobrą decyzją było włożenie tego produktu do swojej kosmetyczki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here