Zadbaj o swoje zęby

0
900
zęby

Higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna nie tylko dla zębów czy dziąseł, ale także dla wielu innych aspektów zdrowia. Niewłaściwa dbałość o jamę ustną powoduje próchnice, kamień nazębny, ubytki, zapalenie dziąseł, nieświeży oddech, może także niekorzystnie wpłynąć na układ krwionośny, przyczynić się do udaru mózgu czy spowodować komplikacje podczas ciąży. Zatem jama ustna ma ogromny wpływ na nasze ogólne samopoczucie, pewność siebie i zdrowie całego organizmu. Dobra szczoteczka Curaprox skutecznie wesprze wszelkie prozdrowotne działania.

Niezbędne produkty

Na rynku pojawiają się coraz to nowe produkty, jednak wciąż najpopularniejsza jest klasyczna szczoteczka do zębów z powierzchnią ścierną do czyszczenia języka, podniebienia czy wewnętrznej strony policzków. Szczoteczka musi mieć odpowiedniej twardości włosie, zbyt twarda może uszkodzić dziąsła, zbyt miękka nie sprosta zadaniu usunięcia zanieczyszczeń i resztek jedzenia. Ważnym aspektem jest też właściwe i umiejętne posługiwanie się szczoteczką do zębów. Kolejnym stałym bywalcem w kosmetyczce są nici dentystyczne i specjalne płyny do płukania jamy ustnej, które wspomagają prace wykonaną z użyciem szczoteczki, usuwają resztki z przestrzeni międzyzębowych oraz gwarantują świeży, miętowy oddech. To jednak nie wszystko, kluczem do sukcesu zdrowych i pięknych zębów są także pasty do zębów, ich skład ma szerokie zastosowanie w zależności od potrzeb. Pojawiają się także innowacyjne szczoteczki takie jak Curaprox opracowane przez specjalistów – lekarzy stomatologów. Okazuje się, że ich skuteczność może całkowicie wyprzeć klasyczne szczoteczki, a także nici dentystyczne. Zatem w jednym przyrządzie dentystycznym można odnaleźć wszystko co potrzebne.

Nowoczesne rozwiązania

Curaprox to szczoteczka międzyzębowa ze specjalnym systemem dopasowującym. Plastikowa sonda kalibruje szerokość przestrzeni międzyzębowych, dzięki czemu można wybrać odpowiednią szczoteczkę. Szczoteczka międzyzębowa dogłębnie oczyści przestrzenie pomiędzy zębami, zatem użycie nici dentystycznej okaże się zbędne. Czyszczenie z jej użyciem jest delikatne dla wrażliwych dziąseł, ale skuteczne dla wszelkich resztek tkwiących w zakamarkach. Jej użycie gwarantuje zahamowanie krwawienia dziąseł i wszelkich zapaleń, czy zaczerwienień powstających na skutek niewystarczającego działania zwykłej szczoteczki czy nitki dentystycznej. Innowacyjne szczoteczki stworzone są z tworzywa, które jest miękkie i nieprzyjmujące wody do wnętrza włókien, dzięki czemu zachowują sztywność przez cały proces mycia. Czyszczą delikatnie, ale skutecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here