Rehabilitacja laserem

0
704
rehabilitacja laserem

Warto mieć świadomość, że uniwersalność laseroterapii jest ogromna. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że aplikacja promieni świetlnych na dany fragment skóry oddziałuje zarówno na zwalczanie dolegliwości bólowych, jak i kurację różnego rodzaju schorzeń. Koniecznie należy również zaznaczyć, że wykorzystywanie lasera jest stosowane w dermatologii, kosmetologii czy medycynie estetycznej.

Czy dokładnie jest rehabilitacja laserem?

Warto wiedzieć, że omawiana laseroterapia jest metodą polegającą na leczeniu różnych schorzeń, do których koniecznie trzeba zaliczyć zakrzepicę żylną. Jest to także sposób na zwalczanie dolegliwości bólowych. Nie wszyscy oczywiście mają świadomość, że wspomniana laseroterapia swoim bardzo szeroki zakresem będzie obejmowała także stomatologię, dermatologię, kosmetologię, okulistykę czy medycynę estetyczną.

Należy zdawać sobie sprawę, że dzięki laseroterapii możliwe jest wykonanie nie tylko bezinwazyjnych, ale również bezkrwawych zabiegów chirurgicznych. Ponadto korzyści z wspomnianej metody są zdecydowanie większe niż mogłoby się wydawać, ponieważ może ona być także rodzajem leczenia różnego rodzaju nowotworów.

Trzeba koniecznie zaznaczyć, że terapia będzie polegała na emitowaniu odpowiedniej wiązki światła na określony fragment ciała przez pewien czas. Warto wiedzieć, że lasery, które są na co dzień stosowane w omawianej odmianie leczenia mogą wysłać promienie w sposób pulsacyjny lub ciągły.

Jak dokładnie działa laser?

Warto wiedzieć, że laser, który jest wykorzystywany do laseroterapii może być nie tylko średnioenergetyczny, ale również niskoenergetyczny czy wysokoenergetyczny. Laser niskoenergetyczny stosuje się przeważnie w fizjoterapii, średnioenergetyczny w leczeniu raka oraz diagnostyce nowotworowej, z kolei wysokoenergetyczny w zamykaniu naczyń, chirurgii czy medycynie estetycznej.

gabinet z laserem

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że istnieje bardzo duża liczba wskazań do wykorzystywania omawianej terapii. Warto bowiem wiedzieć, że jej działanie może polegać nie tylko i wyłącznie na działaniu bezkontaktowym, ale również kontaktowym. Wspomniane działanie kontaktowe lasera bazuje na tym, że głowica urządzenia będzie bezpośrednio przylegała do skóry, a także emitowała promieniowanie do tkanek, które są uszkodzone.

Z kolei bezkontaktowe działanie omawianego lasera polega na skanowaniu znacznie większych części ciała bez dotykania skóry. Warto zaznaczyć, że ten rodzaj laseroterapii charakteryzuje się zdecydowanie większą precyzyjnością.

Jakie są wskazania do laseroterapii?

Należy mieć świadomość, że wskazania do laseroterapii mają związane z niedomaganiami indywidualnymi czy schorzeniami. Oczywiście jak wiadomo to lekarz będzie podejmował ostateczną decyzję czy dany pacjent będzie ostatecznie kwalifikował się do leczenia omawianym laserem.

Ponadto wspomnianą formą leczenia mogą być objęte choroby reumatyczne, zwyrodnienia stawów czy przeciążenia. Warto również dodać, że laseroterapia będzie bardzo efektywna w przypadku półpaśca, stopy cukrzycowej czy bólów kręgosłupa. Dodatkowo można na niej bazować w przypadku usuwania tatuaży czy leczenia różnego rodzaju oprzeń.

Wskazane jest wykorzystywania lasera także w przypadku wybielania zębów, odmładzania twarzy czy pozbywania się owłosienia.

wybielanie zębów

Jakie możemy wyróżnić przeciwwskazania do stosowania lasera?

Koniecznie należy sobie uzmysłowić, że w omawianą metodą leczenia wiążą się także przeciwwskazania. Warto bowiem mieć świadomość, że z laseroterapii nie mogą przede wszystkim korzystać osoby, które są chore na cukrzyce, gruźlicę czy nadczynność tarczycy.

Nie jest również rekomendowane stosowanie laseroterapii w przypadku pacjentów, u których zaobserwowane zostało krwawienie z przewodu pokarmowego. Nie jest zalecane także wykorzystywanie jej w przypadku osób przyjmujących antybiotyki.

Oczywiście laseroterapia nie będzie służyła kobietom karmiącym piersią czy ciężarnym. Nie powinno się również jej wykorzystywać na podrażnioną, świeżo opaloną skórę czy w przypadku osób, które wykazują się bardzo dużą nadwrażliwością na światło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here