Inhalacje dla dzieci

0
1011

Infekcje układu oddechowego mogą pojawiać się u dzieci nawet kilkanaście razy w roku, nasilając się szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Ich intensywne występowanie wiąże się często z posłaniem malucha do żłobka lub przedszkola, kiedy jego układ odpornościowy staje przed ogromny wyzwaniem. Popularnie stosowaną metodą leczenia są obecnie inhalacje. Wyjaśniamy w jakich sytuacjach mogą pomóc.

Na czym polega inhalacja?

Inhalacja, inaczej określana jako nebulizacja lub wziewanie, jest to wdychanie pary z roztworu leków, ziół, olejków. Stosuje się ją przy wszelkich chorobach górnych dróg oddechowych, podczas zwykłych przeziębień oraz przewlekłych schorzeń jak choćby astma i alergia. W stosunku do leczenia farmakologicznego, posiadają tę przewagę, że nie obciążają żołądka i układu pokarmowego, a podane przy pomocy inhalacji leki szybko się wchłaniają. Właśnie dlatego lekarze coraz częściej zamiast tradycyjnych środków farmakologicznych, polecają inhalację na bazie specjalnych roztworów i również leków – szczególnie w przypadku dzieci. Jest to szybka i bezpieczna metoda leczenia, którą z łatwością można wykonać w domu przy pomocy urządzenia nazywanego fachowo nebulizatorem. Odpowiedni nebulizator dla dziecka znaleźć można w sklepie internetowym inhalujemy.pl.

Rodzaje roztworów do inhalacji

Przy pomocy inhalatora można przyjmować leki (najczęściej antybiotyki oraz preparaty na bazie sterydów), ale także w naturalny sposób wspomóc usuwanie wydzieliny z nosa, zatok i oskrzeli. W takiej sytuacji wykorzystywana jest najczęściej sól fizjologiczna (roztwór chlorku sodu o stężeniu 0,9 proc. NaCl), która intensywnie nawilża śluzówkę i wspomaga jej regenerację. Rozrzedza także wydzielinę oraz ułatwia jej wykrztuszanie, co nie tylko wspomaga leczenie objawów, ale również znacznie podnosi odczuwany przez dziecko komfort. Inhalacje dla dziecka przyniosą prawdziwą ulgę, są niedrogie a także pomogą być stosowane nawet u niemowląt.

Inhalator – kiedy warto kupić

Inhalacje z soli fizjologicznej można wykonywać w przypadku zwykłego kataru oraz pomocniczo – w poważniejszych schorzeniach. Niezbędne jest oczywiście wówczas skonsultowanie się z pediatrą, który określi dokładną dawkę i regularność, z jaką należy je wykonywać. Czy warto kupić inhalator do domowego użytku? Jest to coraz częściej zalecane już na etapie kompletowania wyprawki niemowlęcej. Wybierając najlepszy, dobrze żeby posiadał różne wielkości masek (dedykowane zarówno dzieciom, jak i dorosłym) – będzie wówczas służył całej rodzinie. Podawanie leków przy pomocy inhalatora jest dobrym pomysłem szczególnie u młodszych dzieci, które miewają problem z połknięciem lekarstw lub stanowczo tego odmawiają. Ważne jest przy tym, żeby zapoznać się z instrukcją użycia nebulizatora oraz dokładnie go czyścić i dezynfekować po każdym użyciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here