W aptekach dostępne są dobrej klasy inhalatory. Inhalacja to znany od lat zabieg leczniczy. Polega on na wdychaniu pary z roztworów preparatów farmaceutycznych. Mowa tutaj o lekach, aerozolach. Często stosowana jest też para z wód mineralnych. Warto dowiedzieć się, od kiedy można robić inhalację dziecku.
Inhalacja dziecka
Warto na samym początku zauważyć, że jedną z odmian inhalacji jest nebulizacja. Mowa tutaj o zabiegu medycznym stosowanym od lat. Nebulizacja polega na podawaniu pacjentowi płynnych leków w formie rozpylonej mgiełki. Podaje się je metodą inhalacji poprzez usta, a w niektórych cięższych przypadkach przy zastosowaniu rurki intubacyjnej. Niekiedy stosowany jest również otwór tracheotomijny. Warto zaznaczyć, że dzięki nebulizacji lek dostaje się od razu do układu oddechowego pacjenta, czyli do miejsca swojego działania w przypadku walki ze schorzeniami dróg oddechowych. Warto zaznaczyć, że w czasie wykonywania nebulizacji istnieje możliwość użycia mniejszej dawki preparatu, co w wielu przypadkach minimalizuje potencjalne efekty uboczne kuracji. Co więcej, dzięki takowej metodzie, uzyska się szybsze działanie konkretnego leku, co jest bardzo istotne w przypadku chorób, które przebiegają z dusznością. Okazuje się, że do wykonywania nebulizacji przeznaczone są urządzenia o nazwie nebulizator. Co istotne, na rynku można zakupić różnego typu nebulizatory gemini.pl/kategoria/sprzet-i-akcesoria-medyczne/sprzet-medyczny/inhalatory-i-akcesoria. Rozpylają one leki z różną szybkością, co jest dodatkowym ich atutem. Takie nebulizatory dostępne są też w przystępnej cenie. Najlepiej postawić oczywiście na sprawdzonego producenta, gdyż liczy się głównie jakość produktu.
Inhalacja dziecka – co trzeba wiedzieć?
Okazuje się, że u mniejszych dzieci podstawową przyczyną kataru oraz wszelkich zaburzeń drożności nosa są infekcje wirusowe. Do tego dolicza się też infekcje bakteryjne. Jak się okazuje, zaburzone oddychanie przez nos może prowadzić do zmiany toru oddechowego z nosowego na oddychanie ustami. Warto też wiedzieć, że u niemowląt przeważnie objawia się to niepokojem podczas ssania oraz przerywaniem jedzenia. Do tego dolicza się też zaburzenia snu. Nie można również zapomnieć o kaszlu spowodowanym spływaniem wydzieliny po tylnej ścianie gardła. Innym objawem jest ból gardła spowodowany na przykład oddychaniem ustami. Warto dodać, że przeważnie nieżyt nosa u mniejszych dzieci mija po 12-15 dniach. Dość częstym infekcjom dróg oddechowych sprzyja zdecydowanie narażenie na częsty kontakt z ludźmi chorymi oraz nosicielami. Ryzykowne może być uczęszczanie do żłobka czy przedszkola podczas sezonu grypowego. Według specjalistów nie do przecenienia jest również negatywny wpływ narażenia na bierne palenie, a także na przegrzewanie pociechy. Do tego dolicza się również zaniechanie szczepień ochronnych oraz przebywanie w pomieszczeniach zagrzybionych. Nie można też zapomnieć o nieprawidłowym odżywianiu oraz małej ilości spacerów. Inhalacja to coraz powszechniejszy zabieg.