Ubrania w neonowych kolorach – dla kogo i na jakie okazje?

0
201
Ubrania w neonowych kolorach

Kolory neonowe należą do tych zdecydowanie trudniejszych. Odpowiednie dopasowanie ich do danej osoby nie jest bowiem oczywiste. Wszystko zależy tu bowiem nie tylko od okazji, ale też od odcieniu skóry czy koloru włosów użytkownika. Warto więc nieco dłużej zastanowić się nad tym, komu pasują spodnie czy bluzki w neonowych kolorach, a komu będą one raczej odradzane. Poniżej zamieszczamy kilka kluczowych informacji pomagających rozwikłać wspomnianą kwestię.

Sukienki w neonowych kolorach – różowe

Jeśli masz skórę naczynkową, na której łatwo pojawiają się rumieńce, zdecydowanie zrezygnuj z neonowego różu. Zaczerwieniona skóra plus ubrania w kolorze neonowym różowym to zdecydowanie za dużo. Tu zainwestuj raczej w soczyste zielenie czy odważne wersje niebieskiego. A jeśli bardzo Ci zależy na różu, zamiast różowych ubrań wybierz mniejsze neonowe akcenty, na przykład różowe, neonowe lakiery do paznokci.

Stroje kąpielowe w neonowych kolorach – żółte

Ich unikać powinny unikać osoby o blond włosach oraz te kobiety, których karnacja jest bardzo jasna. Ubrania neonowe żółte czy lakiery do paznokci neon yellow zbytnio zleją się bowiem z ich cerą i kosmykami. Również barwy pomarańczowa w odcieniu brzoskwiniowym czy jasnozielona nie będą tu dobre. By ożywić bladość cery i włosów, dużo lepiej jest zainwestować w żywe róże, fiolety czy cieplejsze wersje niebieskiego. Jeśli do takiego zestawu dodamy neonowy manicure w żółtym kolorze, całość zdecydowanie się obroni.

Ciuchy neonowe – zielone

Nie od dziś wiadomo, że odcienie zielone, zwłaszcza te ciemniejsze, doskonale komponują się z rudymi włosami i ciepłą karnacją skóry. Doskonale łączą się one z piegami, jeszcze bardziej uwydatniając ich niepowtarzalny wygląd. Ubrania neonowe zielone mogą śmiało nosić także brunetki o średniej karnacji. Dla blondynek polecane są zwłaszcza ciemniejsze zielenie.

O tym pamiętaj wybierając neonowe bluzy, buty czy sukienki

W przypadku szaleństw z neonowymi odcieniami mniej znaczy więcej. Jak to przełożyć na praktykę? Przede wszystkim tak, że nie powinno się łączyć ze sobą więcej niż dwóch neonowych odcieni. Jako ich uzupełnienie możemy wybrać marynarkę czy buty w stonowanych kolorach, chociażby w bazowej czerni czy beżach. Taki zestaw zapewni wizualny balans i zapobiegnie wizualnemu przesytowi. Pamiętajmy też, że neony nie są odpowiednie na każdą okazję. Spotkanie biznesowe, wizyta w filharmonii, pogrzeb i inne oficjalne wydarzenia to zdecydowanie nie miejsca na ubrania w odcieniach neonowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here