Jakie są właściwości siarki organicznej?

0
304
Jakie są właściwości siarki organicznej

Siarka to pierwiastek, który naturalnie występuje w naszym organizmie i jest odpowiedzialny za funkcjonowanie kości i stawów, a także stan włosów, skóry i paznokci. Choć pozyskujemy ją z pożywienia, to często wskutek poddawania żywności różnego rodzaju procesom jej zawartość drastycznie spada. Z tego powodu obecnie rynek suplementów diety zrewolucjonizowała siarka organiczna MSM, która pozwala uzupełnić niedobór tego składnika i wykazuje szereg korzystnych właściwości dla organizmu. Jakich? Podpowiadamy. 

Czym jest siarka organiczna?

Siarka organiczna, czyli metylosiarczan lub metylosulfonylometan to organiczny związek w postaci naturalnego, czystego, stabilnego, krystalicznego proszku. Jest dobrze rozpuszczalna w wodzie, nie ma żadnego zapachu i nie odpowiada za wytwarzanie gazów, a więc wyeliminowane są z niej wszystkie wady tego pierwiastka. Siarka w tej formie występuje również w żywności. Jednak coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie suplementacji MSM. 

Siarka organiczna a stawy i mięśnie

Siarka organiczna wykazuje szereg dobroczynnych właściwości. Wśród nich można wymienić te dotyczące układu mięśniowo-szkieletowego. Pierwiastek ten może pomagać łagodzić bóle stawów, w podobny sposób jak niektóre nawet leki przeciwbólowe. Siarka organiczna przyczynia się również do produkcji kolagenu oraz mazi stawowej. Z tego powodu chętnie sięgają po nią osoby zmagające się z bólem kolan, pleców, stawów, bioder czy dłoni, a także zwyrodnieniami stawów.  

Siarka organiczna a skóra, włosy i paznokcie 

Kolejnym powodem, dla którego siarka organiczna jest obecnie chętnie stosowanym suplementem diety, jest jej dobroczynny wpływ na skórę, włosy i paznokcie. Jest niezbędna do syntezy kolagenu, który buduje zarówno strukturę włosa, jak i paznokcie, a także zapobiega powstawaniu zmarszczek. Chętnie sięgają po nią osoby zmagające się z różnego rodzaju dermatozami, a więc trądzikiem, łojotokiem czy łupieżem. Dodatkowo pierwiastek ten wspomaga i przyspiesza gojenie się ran. 

Jakie właściwości wykazuje siarka organiczna?

Siarka organiczna wykazuje szereg dodatkowych właściwości. W niektórych przypadkach może być skuteczna w leczeniu alergii, przewlekłych zaparć, wrzodów i innych chorób jelit. Niektóre źródła literaturowe zalecają jej stosowanie także u pacjentów z cukrzycą typu 2, chorobą Alzheimera, a także z zaburzeniami immunologicznymi. Z powodzeniem stosowana jest również u osób z ryzykiem osteoporozy, ponieważ zwiększa gęstość kości. Działa więc profilaktycznie zabezpieczając pacjenta przed rozwojem tego typu schorzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here