Masz już dość noszenia tradycyjnych okularów, które przeszkadzają Ci w codziennym funkcjonowaniu oraz aktywnościach sportowych? A może nie przepadasz za zakładaniem i zdejmowaniem soczewek kontaktowych? Rozwiązaniem, które podniesie Twój komfort życia może okazać się laserowa korekcja wzroku. Co warto wiedzieć o tej nowatorskiej metodzie?
Laserowa korekcja wzroku – co warto o niej wiedzieć?
Laserowa korekcja wad wzroku to coraz częściej wykonywany zabieg, który pozwala na przywrócenie pełnej ostrości widzenia. Jest sposobem, dzięki któremu możemy pozbyć się soczewek kontaktowych oraz okularów i cieszyć się wyraźnym wzrokiem na co dzień. Jest nie tylko nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych okularów, ale też stosunkowo bezpieczną. I co wielu osobom szczególnie przypada do gustu – efekty są widoczne od razu po zakończeniu zabiegu. Jak przebiega zabieg? Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym – do oczu pacjenta aplikowane są specjalne krople, dzięki czemu laserowa korekcja jest bezbolesna. Następnie powieki zabezpiecza się przed mruganiem za pomocą tzw. rozwórki. Pacjent podczas zabiegu musi cały czas patrzeć w jeden punkt – jednak, nawet jeżeli spojrzy w inną stronę, laser posiada zabezpieczanie, które powoduje przerwanie jego działania i wznowienie pracy dopiero po prawidłowym ustawieniu. Sam zabieg trwa zaledwie kilkanaście sekund, a przygotowanie do niego kilkanaście minut. Kilka dni po korekcji wzroku pacjentom może towarzyszyć łzawienie oraz światłowstręt i muszą oni nosić specjalne soczewki. Objawy te jednak szybko mijają.
Laserowa korekcja wzroku – komu jest polecana?
Laserowa korekcja wzroku Warszawa to zabieg przeznaczony dla osób pełnoletnich, które mają już stabilną wadę. Pacjent, aby z niego skorzystać musi przejść szczegółową kwalifikację, obejmującą między innymi wywiad lekarski oraz badanie wielkości wady wzroku, ocenę stanu rogówki oraz szerokości źrenic. Zabieg ten jest dedykowany osobom, które zmagają się z nadwzrocznością, krótkowzrocznością oraz astygmatyzmem i których wada jest ustabilizowana. Laserem można też modyfikować inne wady – na przykład zaćmę. Czy zabieg ten wykonuje się raz na całe życie? Zazwyczaj tak – zwłaszcza, jeżeli wada jest stabilna, a zabieg został przeprowadzony prawidłowo. Korekcja ta nie ustrzeże jednak przed rozwojem innych wad – na przykład konieczności korzystania z okularów do czytania, która pojawia się wraz z wiekiem. Przeciwwskazaniem do korekcji wzroku jest ciąża i karmienie piersią, ze względu na zmiany hormonalne, które zachodzą w tym czasie w ciele kobiety.