Choroba wieńcowa – leczenie naturalne

0
3116
choroba wieńcowa – leczenie naturalne

Choroba wieńcowa objawia się bólem w klatce piersiowej. U niektórych osób jest to objaw opisujący jako gniecenie. Choroba ta jest problemem związanym z układem krążenia. Zaliczana jest do najczęstszych chorób sercowo – naczyniowych. Choroba wieńcowa powoduje zmiany w tętnicach, nazywana jest potocznie chorobą niedokrwienną serca.

Potoczna jej nazwa wzięła się z powodu takiego, iż choroba wieńcowa powoduje niewystarczająca ilość krwi, dostarczanej do mięśnia sercowego.

Serce jest organem, który nieustannie pompuje krew płynącą w naczyniach krwionośnych. Jednak, aby serce mogło to robić niezbędne są substancje odżywcze oraz tlen. Brak lub niedobór tych dwóch składników powoduje zaburzenia w jego pracy. Choroba wieńcowa może przekształcić się w dławicę piersiową, która jest spowodowana niewydolnością naczyń wieńcowych, jak również w zawał serca.

W pierwszym przypadku chory odczuwa piekący ból w okolicy klatki piersiowej, może być on również bardzo silny.

W drugim przypadku zawał serca zamyka tętnice, powodując tym samym zamknięcie dostarczenia sercu krwi utlenionej.

Choroba wieńcowa – leczenie naturalne

Choroba niedokrwienna serca powinna być zawsze pod kontrolą lekarza kardiologa. Osoba u której wystąpiły wyżej wymienione objawy, powinna jak najszybciej udać się do lekarza w celu zdiagnozowania przyczyn bólu w klatce piersiowej. Dobrze jest również, gdy mamy dłuższy czas oczekiwania na wizytę do kardiologa, udać się do lekarza pierwszego kontaktu, gdzie na miejscu można zrobić badanie EKG.

Badanie to jest całkowicie bezbolesne i polega na przyczepieniu w odpowiednie miejsce elektrod do naszego ciała, całość badania zapisuje się na wydruku, który później odczytuje lekarz. Badanie trwa około 10 minut i nie należy się do niego specjalnie przygotowywać.

wizyta u lekarza

Jeżeli wybierzemy się na wizytę do kardiologa, oprócz badania EKG zrobi nam również USG serca. Tak samo jak w poprzednim badaniu jest ono bez bólowe oraz trwa kilka minut. Lekarz kardiolog przy pomocy specjalnej głowicy do usg sprawdza stan naszego serca, frakcje wyrzutową oraz jego rozmiar. Po ustaleniu przyczyn bólowych wdraża leczenie farmakologiczne lub zleca przeprowadzenie kolejnych badań.
Oczywiście leczenie farmakologiczne można wspierać naturalnymi metodami, które na pewno przyczynią się do poprawy stanu zdrowia.

A co za tym idzie choroba nie będzie postępować

Osoby chcące w naturalny sposób poprawić stan zdrowia powinny stosować różnorodne zioła lub suplementy diety na bazie pochodzenia roślinnego. Pomocne w tym na pewno są owoce głogu, jak wiadomo mają one zdolności rozszerzające naczynia wieńcowe, jak również obniżające ciśnienie krwi. Działają przeciwzakrzepowo oraz uspokajająco co w dużej mierze jest bardzo potrzebne do prawidłowej pracy serca. Naparstnica wełniasta jest następnym ziołem, które można pić podczas problemów w sercem. Zwalnia ona nasze tętno oraz pomaga w usuwaniu obrzęków spowodowanych przez niewydolność serca. Czosnek jak wiadomo jest pomocny przy wielu schorzenia, dlatego w problemach z sercem również nam pomoże.

czosnek

Czosnek poprawia przepływ krwi, dzięki czemu pomaga w zaburzeniach krążenia. Serdecznik pospolity, powinny stosować osoby, u których choroba wieńcowa dopiero się rozpoczęła, ponad to jak owoce głogu działa na nasz układ nerwowy. Aby bardziej dotlenić serce warto jest sięgnąć po miłorząb japoński. Oczywiście musimy unikać stresu, osoby szybko wpadające w złość lub cierpiące na nerwicę, bardzo często doświadczają kołatania serca lub nierównego rytmu. Dodatkowe obciążenia dla naszego serca nie są korzystne, dlatego warto jest skorzystać z usług psychologa, bądź wspomóc się suplementami łagodzącymi stany napięcia.

W większości przypadków zalecana jest również aktywność fizyczna oraz prawidłowa dieta. Spacery na świeżym powietrzu o każdej porze roku pomogą dotlenić nasz organizm. Dieta natomiast w chorobie wieńcowej powinna zawierać ryby oraz przejście na tłuszcze roślinne. Osoby z choroba niedokrwienną serca powinny unikać soli oraz cukru. Warzywa i owoce powinny być spożywane codziennie.

Przeczytaj również: Naturalne leczenie miażdżycy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here