USG jamy brzusznej – szybkie, bezbolesne i nieinwazyjne

0
160
USG jamy brzusznej

Diagnostyka chorób wewnętrznych oraz działania profilaktyczne wymagają przeprowadzania wielu analiz, badań oraz testów. Jednym z najpopularniejszych badań, które nie wywołuje nieprzyjemnych odczuć jest badanie ultrasonograficzne (USG). Nie bez powodu jest to metoda powszechnie stosowana i doceniana w świecie medycznym. 

Badanie USG brzucha – jak wygląda?

Badanie USG możliwe jest do wykonania dzięki ultradźwiękom o bardzo wysokiej częstotliwości. Na okolice brzucha nanoszony jest żel, który stwarza przyjazne środowisko dla ultradźwięków, wzmacniając je oraz eliminując powstawanie zakłóceń, na przykład pęcherzyków powietrza. Przyłożona głowica emitująca ultradźwięki przenika przez organy. Sprzęt medyczny zamienia odbite dźwięki na obraz, który może być poddany dalszej analizie przez specjalistów.

USG brzucha – zalety badania

USG brzucha to przede wszystkim badanie poddające ocenie stan organów wewnętrznych (m.in. wątroba, nerki, nadnercza, trzustka, śledziona), ich wymiarów czy położenia. Niekwestionowaną zaletą jest czas trwania USG brzucha, bowiem nie przekracza ono kilku minut. Jest w pełni bezpieczne oraz nie wywołuje bólu. Szczególnie jest to ważna informacja dla pacjentów z trudnościami i lękami. Niekiedy jest jedynym badaniem, które konieczne jest do postawienia właściwej diagnozy. Inną korzyścią jest to, iż pacjent jest informowany na bieżąco o wynikach badań. Nie musi czekać na ich opis, co jest dużym ułatwieniem, oszczędzając czas i wdrażając szybsze leczenie. USG to nieinwazyjna metoda, która pomocna jest zarówno przy diagnozie, kontroli jak i w profilaktyce.

USG jamy brzusznej – gdzie w Warszawie?

USG jamy brzusznej wykonać można w wielu miejscach na mapie Warszawy. Jednym z miejsc, które zasługuje na szczególną uwagę jest klinika REX MEDICA oferująca najwyższej jakości usługi medyczne. Dzięki kadrze pracowniczej, składającej się z doświadczonych specjalistów, nieustannie doskonalących swoje umiejętności i podnoszących kwalifikacje i kompetencje, badania wykonywane są rzetelnie i należytą starannością. To lekarze z pasją, z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. Wszystkie zabiegi wykonywane są z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz higieny. Klinika REX MEDICA jest doskonale wyposażona, dając możliwość lekarzom na stawianie diagnozy tak szybko, jak jest to możliwe, dzięki wysokiej klasy urządzeniom, maszynom oraz aparatom. Miejsce przyjazne jest także dla pacjentów, stwarzając miłą atmosferę i zapewniając komfort oraz prywatność.

Badanie USG jamy brzusznej to jedno z najbardziej użytecznych, popularnych i skutecznych badań, które pozwala na postawienie diagnozy w szybkim tempie. Jest nieocenione nie tylko w nagłych przypadkach, ale także podczas wizyt kontrolnych oraz profilaktycznych. Klinika REX MEDICA to miejsce przyjazne każdemu pacjentowi, gdzie USG brzucha wykonywane jest w możliwie jak najszybszym terminie. Badanie wykonywane jest z należytą starannością przez lekarzy specjalistów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here