Technologia soczewek polaryzacyjnych a precyzyjna ochrona przed słońcem

0
472
Technologia soczewek polaryzacyjnych

Polaryzacja w okularach to nieodzowny element kompleksowej ochrony oczu przed słońcem. Klasyczne soczewki przeciwsłoneczne nie są bowiem w stanie osłonić oczu przed refleksami światła odbitego i wymagają celnie działającego uzupełnienia. Tym brakującym ogniwem ochrony przed słońcem jest technologia polaryzacyjna, w którą wyposaża się aktualnie już nie tylko okulary sportowe i okulary dla kierowców, ale również innego rodzaju przeciwsłoneczne soczewki okularowe. Jak działają soczewki polaryzacyjne i dlaczego warto zdecydować się na okulary z polaryzacją?

Czym jest polaryzacja i jak działają okularowe soczewki polaryzacyjne?

Polaryzacja światła to częste zjawisko, które utrudnia nam widzenie i wywołuje dyskomfort w każdy słoneczny dzień, a niekiedy stanowi nawet potencjalne zagrożenie, wywołując nieprzyjemny i ograniczający widzenie efekt olśnienia. Do polaryzacji światła dochodzi, gdy rozproszone wiązki światła odbijają się od gładkich poziomych powierzchni, np. drogi, tafli lodu, wody, karoserii czy szyb samochodowych. Światło odbite od tych powierzchni jest przyczyną powstania uciążliwych i ograniczających widzenie refleksów, nieostrości obrazu oraz zniekształconego widzenia kolorów i kształtów, dlatego należy fale uporządkować poprzez polaryzację. Soczewki polaryzacyjne do okularów filtrują spolaryzowane światło i redukują nieprzyjemne odblaski, przywracając komfort widzenia i poprawiając jego jakość. Soczewki polaryzacyjne do okularów produkowane przez twórcę zaawansowanych technologii optycznych – SEIKO – redukują refleksy świetlne, zapewniają lepszy kontrast widzenia, a oglądany przez nie obraz charakteryzuje naturalne nasycenie kolorów. Soczewki polaryzacyjne SEIKO PolarThin za sprawą innowacyjnego filtra polaryzacyjnego precyzyjnie i kompleksowo chronią oczy przed słońcem, również szkodliwym promieniowaniem UV. Soczewki okularowe SEIKO PolarThin to ponadto najcieńsze stylowe szkła do okularów z polaryzacją, a ich różne warianty kolorystyczne pozwalają przemienić okulary przeciwsłoneczne w wyjątkowo modne, dopasowane do użytkownika i jego stylu, funkcjonalne i oryginalne okulary przeciwsłoneczne.

Dlaczego warto wybrać okulary z polaryzacją?

Soczewki okularowe z filtrem polaryzacyjnym zapewniają lepszą jakość widzenia w pogodny dzień i są najprecyzyjniej działającym rozwiązaniem przeciwsłonecznym. Okulary polaryzacyjne, redukując refleksy świetlne, uwalniają swojego właściciela od nieprzyjemnych i irytujących doznań wywołanych olśnieniem, a więc zdecydowanie poprawiają komfort widzenia podczas każdej aktywności w podejmowanej w plenerze. Okulary polaryzacyjne pozwalają przy tym swoim użytkownikom poczuć się swobodniej, pewniej i bezpieczniej podczas jazdy samochodem, aktywności fizycznej na śniegu, lodzie, nad wodą i cieszyć się doskonalszym widzeniem barw i detali dostrzeganego obrazu. Soczewki polaryzacyjne to najlepsze szkła do przeciwsłonecznych okularów przeznaczonych do codziennego użytku. Ponieważ soczewki SEIKO z filtrem polaryzacyjnym całościowo chronią oczy przed słońcem, warto wyposażyć w nie każde okulary przeciwsłoneczne, nawet te, w których wybieramy się jedynie na spacer czy plażę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here