Skuteczne czyszczenie okularów

0
1046
ściereczki do czyszczenia okularów.

Okulary korekcyjne praktycznie składają się z dwóch części: oprawek oraz soczek okularowych. Systematycznej pielęgnacji powinny podlegać oba elementy. Przeważnie jednak się o tym zapomina, a większą wagę przywiązuje się do oczyszczania, tego co mamy przed samymi oczami, czyli szkieł. Najwygodniejszym sposobem oczyszczania soczewek okularowych jest przecieranie ich na mokro. W zasadzie do czyszczenia starczyłaby naturalna woda, jednakże odpowiedniejszym wyjściem są ogólnodostępne roztwory do pielęgnacji oraz ściereczki do czyszczenia okularów.

Jak dbać o odpowiednie widzenie?

Należy pamiętać, iż stosowanie chusteczek higienicznych bądź odzieży do oczyszczania – chociażby jako ostateczność – nie jest doskonałym pomysłem. Tkaniny oraz chusteczki niejednokrotnie zostawiają cząsteczki brudu oraz kurzu na przestrzeni szkieł, co doprowadza do mikrozadrapań. Z czasem powoduje to zepsuciem klasy soczewek oraz słabszym widzeniem. Powstałych rys nie da się wyeliminować ani z soczewek organicznych, ani mineralnych. Chociażby gdy rysy wydają się być tylko problemem kosmetycznym, światło rozszczepia się poprzez niewielkie zadrapania, obciążając oko. Niejednokrotnie prowadzi to do potrzeby zakupu kolejnych okularów.

Oczyszczanie okularów korekcyjnych z zastosowaniem ściereczki

Okulary korekcyjne, identycznie jak soczewki kontaktowe, także potrzebują pielęgnacji oraz oczyszczania. Soczewki szybko się brudzą oraz najpowszechniejszym błędem, jaki robią użytkownicy okularów, jest oczyszczanie ich na sucho. Tarcie zanieczyszczonej przestrzeni ściereczką, bez wcześniejszego spłukania zabrudzeń wodą, może uszkodzić ich cienką przestrzeń. Odpowiednim środkiem czyszczącym jest profesjonalny roztwór do oczyszczania okularów. Starczy spryskać środek obustronnie na przestrzeni soczewek oraz dobrze je wytrzeć, stosując do tego ściereczki do czyszczenia okularów.

W wypadku bardzo zanieczyszczonych soczewek okularowych bądź kurzu nagromadzonego na oprawce oraz w szczelinach okularów należałoby zastosować myjkę ultradźwiękową. Dzięki niej oczyścisz całe okulary, chociażby w trudno dostępnych miejscach. Możesz kupić taką myjkę za niewiele przeszło 100 zł, lecz możesz także udać się do salonu optycznego oraz tam poprosić o takie oczyszczenie okularów.

Skrupulatne oczyszczanie okularów jest potrzebne – dlaczego?

Okulary nosimy poprzez cały dzień, odkładamy je w rozmaitych miejscach, dotykamy rękami w rozmaitych sytuacjach. Ich staranna pielęgnacja jest niezbędna. Najdoskonalszym sposobem jest czyszczenie okularów pod bieżącą, ciepłą wodą. Możemy wykorzystać także płynu do mycia naczyń bądź mydła o neutralnym pH. Wpierw nałóżmy roztwór na całe okulary, natomiast następnie dobrze spłuczmy je pod bieżącą wodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here