Pieluchomajtki wciągane dla osób dorosłych

0
434
Pieluchomajtki wciągane dla osób dorosłych

Problemów z nietrzymaniem moczu doświadczają osoby w różnym wieku. Kłopoty te mogą zdarzyć się ludziom starszym i niepełnosprawnym, osobom po wypadkach, a nawet niektórym kobietom po okresie ciąży i połogu. Ze względu na to, że problem jest krępujący i bardzo intymny, niezbędne jest zastosowanie odpowiednich środków higienicznych, które zapobiegają nieprzyjemnym sytuacjom. Właśnie dlatego opracowane zostały pieluchomajtki dla osób dorosłych.

Jakie rodzaje pieluchomajtek wyróżniamy ze względu na ich budowę?

Pieluchomajtki dla osób dorosłych możemy podzielić na dwa najważniejszy typy, co wynika z ich budowy: na pieluchomajtki wciągane oraz zapinane na rzepy. Każdy z tych rodzajów odznacza się pewnymi zaletami i wadami, które muszą być brane pod uwagę podczas zakupu.

Pieluchomajtki wciągane są zazwyczaj wygodniejsze dla osób, które poruszają się samodzielnie. Pozwalają na normalne korzystanie z toalety w ciągu dnia, dlatego mogą być stosowane między innymi przez osoby, które borykają się z lekkim nietrzymaniem moczu, objawiającym się na przykład jako niewielkie krople, wydostające się z układu moczowego. Są świetnym rozwiązaniem między innymi przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu, które występuje tylko w specyficznych sytuacjach. Jednocześnie dobrze przylegają do ciała i nie krępują ruchów, a także mogą zastępować klasyczną bieliznę.

Z kolei pieluchomajtki zapinane na rzepy są głównie dedykowane osobom, które nie poruszają się samodzielnie. Możliwość zapięcia ich sprawia, że są łatwiejsze do zakładania i zdejmowania dla opiekunów osób leżących, w tym starszych i o ciężkim stopniu niepełnosprawności. Czasami mogą być jednak trudniejsze do dopasowania ze względu na zapięcia, a jednocześnie u osób samodzielnie poruszających się nie będą sprawdzać się dobrze w roli “normalnej” bielizny.

Pieluchomajtki wciągane o różnych stopniach chłonności

Osoby doświadczające nietrzymania moczu mogą borykać się z problemem o różnym stopniu nasilenia. U niektórych jest to tylko sporadycznie występująca niedogodność, u innych stały problem, który może poważnie zaburzać ich codzienną aktywność. W zależności od tego należy wybierać odpowiedni rodzaj pieluchomajtek, dopasowany pod względem chłonności do potrzeb osoby cierpiącej na schorzenie.

W przypadku niewielkich trudności z utrzymaniem moczu, należy sięgnąć po pieluchomajtki o pierwszym stopniu chłonności. Są one stosunkowo cienkie i najbardziej wygodne ze wszystkich rodzajów artykułów higienicznych. Im większy problem, tym chłonniejsze pieluchomajtki powinny być stosowane. Wraz z tym zwiększa się jednak ich grubość, a komfort noszenia może być nieznacznie mniejszy. W przypadku najpoważniejszych problemów sugerowany jest zakup artykułu o chłonności cztery, dostosowanego między innymi do potrzeb osób leżących.

Idealny rozmiar

Ze względu na to, że pieluchomajtki stosowane są zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, niezależnie od wzrostu i wagi, są produkowane w wielu rozmiarach, od XS do XL. Dzięki temu każdy może dobrać taki rozmiar, który jest dla niego najwygodniejszy, a jednocześnie zapewnia optymalną ochronę.

Odpowiedni rozmiar jest szczególnie istotny w przypadku pieluchomajtek wciąganych, jeśli mają zastępować bieliznę i służyć za dnia, aby osoba chora mogła zachować pełną aktywność. W żaden sposób nie mogą uwierać czy odparzać. Dlatego sprawdź dokładnie, jaki rozmiar będzie najbardziej odpowiedni dla ciebie lub osoby ci bliskiej, porównując obwód pasa i bioder z informacjami znajdującymi się na produkcie, widocznym na stronie https://pharmamed24.pl/pl/c/Pieluchomajtki-dla-doroslych/17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here