Testy antygenowe i PCR – skuteczne badania w Legnicy i Lubinie

0
466
Testy antygenowe i PCR

Ze względu na stale trwająca epidemię koronawirusa niezbędne jest kontrolowanie jej rozwoju. Jednym z narzędzi do walki z rozprzestrzenianiem COVID 19 są testy pozwalające na wczesne wykrycie zakażenia. Obecnie wykorzystujemy do tego badania genetyczne (PCR) oraz immunologiczne (testy antygenowe). Aby uzyskać jak najskuteczniejsze i prawidłowe wyniki, test przeprowadzany powinien być przy użyciu specjalistycznego sprzętu, obsługiwanego przez odpowiednio przeszkolony do tego personel. Jeżeli szukasz miejsca, w którym wykonasz skuteczny test antygenowy w Legnicy lub Lubinie zapraszamy do naszej klinki

Test PCR

Najskuteczniejszą obecnie metodą na wykrycie obecności koronawirusa SARS-CoV-2 w organizmie jest test PCR. Ten rodzaj badań jest rekomendowany oficjalnie przez WHO (Światowa Organizacja Zdrowia). Polega on na pobraniu wymazu z gardła lub nosogardzieli pacjenta a cała procedura badawcza jest skomplikowana i wymaga specjalistycznego sprzętu, dlatego wynik uzyskujemy po około 24 godzinach od badania.

Kiedy wykonać test PCR?

Właściwości wirusa COVID 19 sprawiają, że  jego okres inkubacji szacowany jest na około 5 dni. Dlatego okres pierwszych kilku dni od momentu potencjalnego kontaktu z osobą zarażoną nie jest właściwym momentem na przeprowadzenie testu PCR. W większości przypadków zakażenie wykrywane jest  już pierwszego dnia, w którym wystąpiły objawy, a najwyższą wartość diagnostyczną test PCR osiąga w pierwszym tygodniu od wystąpienia objawów.

Testy antygenowe 

Testy antygenowe charakteryzują się niższą skutecznością, jednak ich zaletą jest bardzo szybko otrzymywany wynik badania. Stanowią więc bardzo przydatne narzędzie służące do szybkiego diagnozowania. Należy jednak pamiętać, że test antygenowy nie wszędzie jest uznawany, a jego negatywny wynik nie jest podstawą do wykluczenia infekcji. Wszystko zależy od aktualnych przepisów wprowadzonych przez dany kraj.

Skuteczne i szybkie testy w  klinice Pro Medical

Pro Medical Clinic zaprasza wszystkie osoby, które potrzebują wykonać test na obecność koronawirusa.  Oba testy są więc rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia, a ich wyniki stanowią podstawę do wykazania czy jesteśmy zakażeni. 

  • Testy PCR Pro Medical Clinic w Legnicy i Lubinie – 7.00 – 14.00 (poniedziałek–piątek) oraz 9.00 – 13.00 (sobota).
  • Testy antygenowe Lubin i Legnica – od poniedziałku do piątku oraz w każdą sobotę po wcześniejszej rezerwacji terminu

Zapraszamy do naszej kliniki po skuteczne testy na COVID 19, a także do skorzystania z naszych licznych zabiegów odnowy biologicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here