Jakie właściwości ma kwas mlekowy w kosmetyce?

0
384
Jakie właściwości ma kwas mlekowy w kosmetyce

Skóra idealnie nawilżona, miękka i gładka, właśnie na takie efekty możesz liczyć, korzystając z kosmetyków, które w swoim składzie mają naturalny kwas mlekowy. Dowiedz się więcej, jakie jeszcze właściwości ma ta substancja i dlaczego tak często jest używana do produkcji kosmetyków. 

Ratunek dla suchej skóry 

Kosmetyki, w których składzie zawarty został kwas mlekowy o dużym stężeniu, są dedykowane przede wszystkim osobom, których cera jest przesuszona i odwodniona. Jego priorytetową właściwością jest nawilżanie. Bez problemu znajdziesz dobrej jakości kosmetyki premium i to zarówno do stosowania w celu poprawy stanu skóry twarzy, jak i całego ciała. 

Działanie antystarzeniowe 

Nie da się ukryć, że proces starzenia się skóry jest naturalny i niestety nieunikniony, natomiast poprzez stosowanie dobrze dobranych kosmetyków udaje się go skutecznie zahamować, a nawet zniwelować powstałe już niekorzystne zmiany. 

To właśnie skóra dojrzała bardzo często wymaga dodatkowego nawilżenia, a jej nadmierne przesuszenie przyczynia się do szybszego powstawania wyraźnych zmarszczek. Kwas mlekowy sprawdza się w takim przypadku idealnie. Pamiętaj również, że w ramach działania antystarzeniowego należy wspomagać produkcję naturalnego kolagenu i elastyny i kwas mlekowy świetnie sobie z takimi potrzebami radzi. 

Ochrona przed szkodliwym działaniem promieni słońca 

Wiadomo na pewno, że promienie słońca działają na skórę twarzy szkodliwie. Przyspieszają powstawanie zmarszczek, przyczyniają się do powstawania przebarwień, a same promienie UVA i UVB mogą nawet wywołać chorobę nowotworową. Okazuje się, że kwas mlekowy nie tylko zapobiega nadmiernej utracie wody, pozostawiając skórę nawilżoną, ale blokuje również przenikanie w jej głąb szkodliwych promieni UV. 

Inne właściwości kosmetyków z kwasem mlekowym

Weź pod uwagę, że kwas mlekowy jako substancja aktywna może wykazywać działanie korzystne na stan Twojej skóry, ale jego zbyt duże stężenie czy nieumiejętne stosowanie może również przyczynić się do negatywnych powikłań. Najlepiej, jeśli zgłosisz się do dermatologa bądź kosmetologa w celu dobrania kosmetyku z kwasem mlekowym o odpowiednim stężeniu i będziesz stosować go wedle zaleceń. Wpisz w wyszukiwarkę hasło typu “kwas mlekowy – sesderma.pl”, aby poznać jeszcze inne jego właściwości. Dowiesz się na przykład, że kwas mlekowy ma działanie oczyszczające i antybakteryjne, dzięki czemu świetnie sprawdza się w przypadku cery tłustej i trądzikowej, ale ma też właściwości złuszczające, dlatego niektóre kosmetyki, szczególnie te z dużym stężeniem kwasu mlekowego mogą być stosowane jedynie raz w tygodniu, aby były optymalnie bezpieczne dla stanu Twojej skóry. 

Korzystaj z dobroczynnych właściwości kwasu mlekowego, ale tylko wtedy, kiedy wymaga tego Twoja problematyczna skóra. Sucha, odwodniona, z trądzikiem, właśnie takiej cerze dedykowanych jest większość preparatów kosmetycznym z kwasem mlekowym w składzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here