Jak wybrać wózki elektryczne dla niepełnosprawnych?

0
302

Istnieją różne rodzaje niepełnosprawności. Wymienić możemy niepełnosprawność intelektualną, psychiczną, czy słuchową. Bardzo często spotykamy wśród nas osoby borykające się z niepełnosprawnością fizyczną, która obejmuje wszelkiego rodzaju problemy związane z ruchem, takie jak paraliż, amputacje kończyn, choroby mięśni, czy inne wady wrodzone kończyn. Wózki elektryczne dla niepełnosprawnych są dla takich osób ogromnym ułatwieniem w codziennym życiu. Wózek elektryczny daje osobie niepełnosprawnej szansę na komfortowy i całkowicie niezależny sposób poruszania się. Wózek inwalidzki elektryczny pozwala przybrać odpowiednią pozycję i przyspiesza poruszanie się.

Wózki inwalidzkie elektryczne

Wózki elektryczne dla niepełnosprawnych poprawiają jakość ich życia. Zwiększają ich niezależność i mobilność. Zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Wózki elektryczne inwalidzkie sprawiają, że osoby niepełnosprawne mogą poruszać się samodzielnie, a tym samym odzyskują swobodę w codziennym życiu. Są wygodne i bardzo łatwe w obsłudze. Ich używanie nie wymaga tyle wysiłku, co w przypadku poruszania się na wózku klasycznym. Projektowane są z myślą o bezpieczeństwie użytkowników. Posiadają specjalne pasy, nowoczesne systemy hamowania, regulowane podłokietniki i ograniczniki prędkości. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, które z łatwością dopasujemy do indywidualnych potrzeb danego użytkownika. Elektryczne wózki pokojowe sterowane za pomocą joysticka, posiadają rozmiar kół dostosowany do użytku wewnątrz domu. Z kolei elektryczne wózki terenowo-pokojowe pozwolą osobie niepełnosprawnej przemieszczać się także poza domem. Elektryczne wózki z pionizacją będą idealne dla osób, które z powodu całkowitego paraliżu, nie mają możliwości nawet na chwilę stanąć na własnych nogach.

Wózki inwalidzkie elektryczne

Na co zwrócić uwagę, kiedy kupujemy elektryczne wózki inwalidzkie?

Kupując wózki elektryczne wózki inwalidzkie trzeba brać pod uwagę potrzeby osoby niepełnosprawnej oraz miejsce, w którym dane urządzenie będzie używane. Wygodne wózki elektryczne inwalidzkie powinny zapewniać komfort podczas jazdy i dobrze amortyzować nierówności terenu. Musi być dopasowany do wzrostu i wagi osoby, która się na nim porusza. Zupełnie inaczej wyglądają elektryczne wózki dla dzieci, a całkowicie inaczej zbudowane są wózki dla osób dorosłych o zdecydowanie większej wadze. Wybierając wózek trzeba upewnić się, że jego szerokość i długość pasuje do pomieszczeń i innych miejsc, w których osoba niepełnosprawna będzie go używała. Jeśli w danym pomieszczeniu mamy wysoko zamontowane szafki, to świetnym rozwiązaniem będą elektryczne wózki z windą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here