Czereśnie a odchudzanie

0
1117
Czereśnie a odchudzanie

Są słodkie, soczyste i pomagają zredukować wagę ciała. Pomimo krążącym plotkom, czereśnie nie tuczą. Bo choć mają dość sporo cukru, to jest to związek, który organizm szybko przekształca w energię.

Jaka jest więc prawda o czereśniach? I skąd wzięły się plotki? Prawdopodobnie plotki o negatywnym wpływie czereśni na masę ciała biorą się właśnie z ich cukrów. Jak zostało już powiedziane, czereśnie mają go sporo. A ten z kolei szybko podnosi poziom glukozy we krwi. No i to sprawia, że ludzie na diecie czereśni się boją. Bo jak coś przynosi szybkie wahania cukru, to musi wiązać się z tyciem. Prawda jest jednak zupełnie inna. Zawarte w czereśniach cukry to składniki doskonale przyswajane przez organizm. I fakt, że u cukrzyków szybko podnoszą poziom glukozy. Ale za to szybko przejmowane są przez krwiobieg i wykorzystywane do pracy. Jako proste składniki szybko ulegają rozkładowi. Następnie biegną do każdej żywej komórki, dla której stanowią źródło energii. Organizm więc ma mnóstwo sił do pracy. Także to pracy metabolicznej. Nie ma tu więc mowy o odkładaniu się kalorii. Pobudzony do pracy organizm działa energicznie i nie ma mowy o tym, że ktoś jedząc czereśnie będzie nagle tył. Wręcz przeciwnie, ma szanse schudnąć.

Jak więc widać czereśnie a odchudzanie to nie pojęcia przeciwne. Absolutnie nie wykluczają się. A kolejnym dowodem na to jest wysoka zawartość pektyn oraz flawonoidów. Te pierwsze posiadają niezwykłe zdolności wyłapywania niezdrowego cholesterolu. Jego cząstki nie są więc kumulowane, ale usuwane z organizmu. Flawonoidy neutralizują natomiast wolne rodniki, odpowiedzialne między innymi za odkładanie się tkanki tłuszczowej. Jak więc widać, ten niepozorny owoc potrafi w organizmie zdziałać wiele dobrego. Jeśli toksyny są usuwane, składniki odżywcze optymalnie wykorzystane, a złe produkty nie mogą się kumulować – organizm działa sprawnie. I dotyczy to również procesu utrzymania prawidłowej masy ciała. A tam, gdzie ona prawidłowa nie jest – procesu powrotu do prawidłowej wagi.

Czereśnie a odchudzanie – czy coś jeszcze można dodać? Jak najbardziej. Czereśnie to owoce o szerokim składzie biochemicznym. W nich znaleźć można mnóstwo witamin, a także minerałów. Razem pomagają wspierać naturalną odporność organizmu na każdej płaszczyźnie. A im silniejszy organizm, im zdrowszy, tym lepiej każdy jego poziom pracuje. Także poziom metaboliczny. Silny organizm łatwiej radzi sobie, gdy organizm otrzyma za dużo jak na jego zapotrzebowanie składników. O wiele mniej wtedy odkłada i waga nie biegnie do góry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here