Co powinieneś wiedzieć o diecie sokowej 3 dniowej?

0
818
dieta sokowa 3 dniowa

Wiele razy zastanawiałeś się, co zrobić, by odpowiednio zadbać o swój organizm. Pewnie natknąłeś się kiedyś na temat diety sokowej 3 dniowej, jeśli nadal nie wiesz, „z czym to się je”, to poniższe treści na pewno rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości.

Z pewnością wielokrotnie stosowałeś różnego rodzaju suplementy, starałeś się przygotowywać posiłki bogate w witaminy i minerały, uprawiałeś sport. Wszystko to przynosiło efekty, jednak cały czas zastanawiałeś się, co jeszcze możesz zrobić, by polepszyć kondycję swojego organizmu. Z pomocą przychodzi tutaj dieta sokowa 3 dniowa, która umożliwi świadome zadbanie o swój organizm. Jeśli nadal żyjesz w przekonaniu, że wszelkiego rodzaju kuracje muszą być czasochłonne, aby można było zauważyć jakiekolwiek efekty to najlepszym rozwiązaniem będzie wypróbowanie kuracji sokowej. Czasami bowiem wystarczy kilka dni, tak, jak w przypadku diety sokowej 3 dniowej, aby poczuć się znacznie lepiej.

Na czym polega dieta sokowa 3 dniowa?

Najprościej rzecz ujmując, dieta sokowa 3 dniowa polega na tym, że codzienne posiłki w postaci pokarmów stałych zamieniamy na kolorowe, smaczne soki przygotowane ze świeżych owoców i warzyw. Cała kuracja trwa zaledwie trzy dni, podczas których spożywamy koktajle o wartości kalorycznej około 1300 kcal na dzień. Decydując się na dietę sokową 3 dniową nie powinniśmy martwić się o to, że po tych kilku dniach będziemy mieli serdecznie dosyć soków warzywnych i owocowych, ponieważ koktajle w zestawie (zazwyczaj jest to 18 soków po 500 ml) przeznaczone na tego typu kuracje są bardzo zróżnicowane. Zawierają szeroką gamę warzyw, owoców, przypraw… i na pewno nie znudzą się zbyt szybko. Jeśli podczas diety sokowej 3 dniowej poczujemy nieodpartą chęć spożycia innego posiłku to ostatecznie zdecydujmy się na warzywo lub owoc. Ponadto cały czas pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu organizmu.  Bardzo ważnym czynnikiem w przypadku kuracji sokowej jest świeżość soków, dlatego dietę powinniśmy rozpocząć niezwłocznie po otrzymaniu produktów – najlepiej kolejnego dnia po dostawie. Przygotowując się do tej kuracji powinniśmy pamiętać o tym, że dla naszego organizmu nie jest to codzienna sytuacja, dlatego najlepiej będzie, jeśli na dietę wybierzemy czas, gdy mamy wolne od pracy oraz ciężkich obowiązków i poświęcimy się wyłącznie diecie i odpoczynkowi.

Efekty diety

Efekty końcowe to aspekt, który bez wątpienia interesuje wszystkich, którzy przystępują do diety sokowej 3 dniowej. Dzięki niezwykle bogatej gamie składników zawartych w sokach, czyli na przykład: ogórkom, bananom, truskawkom, szpinakowi, czerwonej kapuście, pomidorom, cytrynie, wodzie brzozowej, młodemu jęczmieniowi, trawie cytrynowej, kiwi, ananasom, jabłkom, pomarańczom i wielu innym, dieta sokowa 3 dniowa przyniesie wiele korzyści. Efektem, którego możemy się spodziewać będzie przede wszystkim oczyszczenie organizmu, ale również wzmocniona odporność, lepsze samopoczucie, poprawa koncentracji, wzbogacenie organizmu w składniki mineralne, witaminy, enzymy, polepszenie kondycji przewodu pokarmowego, pozbycie się nadmiaru wody z organizmu. Wszystko to oczywiście brzmi pięknie, należy rzecz jasna pamiętać, że efekty diety sokowej 3 dniowej osiągniemy przede wszystkim dzięki własnej silnej motywacji i zaangażowaniu w działanie podczas kuracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here