Artykuły pielęgnacyjne do higieny intymnej

0
717
Higiena intymna wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków
fot. Pixabay.com

Dbanie o właściwą higienę miejsc intymnych to podstawa zachowania dobrego zdrowia i komfortu. Higiena powinna więc być wykonywana codziennie przy wykorzystaniu odpowiednich kosmetyków. Jakie artykuły pielęgnacyjne nadadzą się najlepiej do takich czynności? Podpowiadamy poniżej!

Przeczytaj też: http://zadbajoswojezdrowie.pl/higiena-intymna-artykuly-do-pielegnacji/

Żele, pianki i płyny do higieny intymnej

Dziś nie mamy zbyt wielu problemów z tym, aby przeprowadzać właściwą pielęgnację i higienę strefy intymnej. Półki w drogeriach uginają się od nadmiaru kosmetyków. Warto jednak wiedzieć, czym się kierować przy ich wyborze. Często producenci zapewniają, że w 90 procentach ich kosmetyki są naturalne. Równie często jednak okazuje się, że w pozostałych 10 procentach mieszczą się składniki, które nie powinny być stosowane w tego typu pielęgnacji. Szczególnie jeśli jest to alkohol i różnego rodzaju składniki wpływające na zapach produktu. Tymczasem to właśnie one naruszają naturalną barierę ochronną okolic intymnych, powodują podrażnienia, przesuszenie, a finalnie mogą prowadzić do poważniejszych infekcji.

Dermokosmetyki i preparaty przebadane ginekologicznie do higieny intymnej

Często lepiej jest sięgnąć po produkty z apteki niż te z drogeryjnej półki. Zapewniają nam one lepszą ochronę i dają większą gwarancję, że ich skład nie zaszkodzi, jeśli zastosujemy je w pielęgnacji miejsc intymnych. Dermokosmetyki są często hipoalergiczne, nie powodują podrażnień i uczuleń, będą więc idealne tak naprawdę dla każdej kobiety. Nie zawierają także konserwantów, a działanie ich składników aktywnych jest znacznie lepsze dla naszego ciała.

Jeśli natomiast dokuczają nam podrażnienia lub infekcje okolic intymnych lepiej wówczas sięgnąć po preparaty ginekologiczne. Złagodzą one objawy i zmniejszą podrażnienia. Natomiast jeżeli tego typu dolegliwości nawracają, warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Przypisze on odpowiednie preparaty, wydawane tylko na receptę, aby skutecznie poradzić sobie z zakażeniem, do którego doszło.

Zobacz też: https://www.ambasadazdrowiaiurody.pl/najwazniejsze-zasady-przeprowadzania-higieny-intymnej/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here