Zamawiając catering dietetyczny weź pod uwagę alergie pokarmowe

0
684
Zamawiając catering dietetyczny weź pod uwagę alergie pokarmowe

Od biznesowych obiadów po spotkania zarządu i eleganckie posiłki na przyjęciach świątecznych, duża część kultury biurowej kręci się wokół jedzenia. I nie bez powodu. Dzielenie się posiłkiem zbliża ludzi do siebie i sprzyja tworzeniu zespołu, którego nie można znaleźć podczas samotnego jedzenia kanapki przy swoim biurku w trakcie przerwy obiadowej. Ale ograniczenia dietetyczne, alergie pokarmowe, a nawet niektóre praktyki żywieniowe mogą dyktować to, co możesz i nie możesz zamawiać na firmowy obiad.

Dostosowanie kilku różnych zestawów potrzeb jest często trudne. Jeśli czujesz, że gubisz się, starając się zaspokoić potrzeby wszystkich, możesz zastosować kilka najlepszych praktyk, aby nieco ułatwić sobie pracę. Niezależnie od tego, czy zamawiasz catering na imprezę świąteczną lub konferencję, czy po prostu na biurowy lunch, pamiętaj, aby zapytać o wrażliwość pokarmową lub ograniczenia dietetyczne wszystkich osób, dla których zamawiany jest posiłek. Takie podejście nie tylko sprawia, że ludzie czują się włączeni, ale także daje im to możliwość wyboru dań zgodnie z preferencjami żywieniowymi.

Jeśli lista gości pozostaje podobna dla każdego wydarzenia, korzystne może być przechowywanie bazy danych alergii, wrażliwości lub ograniczeń dietetycznych dla przyszłych użytkowników.

catering

Następnie, jeśli planujesz coś w ostatniej chwili, na przykład zamówienie kolacji do biura podczas nieoczekiwanej późnej nocy w pracy, będziesz mieć potrzebne informacje na wyciągnięcie ręki i zadowolić wszystkich zainteresowanych. Osoby z wrażliwością na pokarm rozumieją, jak ważne jest unikanie niektórych pokarmów. Są więc na ogół bardzo czujni na temat potraw i składników. Jeśli to możliwe, należy wcześniej podać menu. Daje to wszystkim szansę poproszenia o zmianę lub inne ustalenia, takie jak zjedzenie przed wydarzeniem lub przyniesienie własnego posiłku. Kiedy połowa twojego biura nie je glutenu, a druga połowa nie je mięsa, planowanie wydarzeń związanych z jedzeniem może być frustrujące. Odpowiedzią na to może być dieta pudełkowa bydgoszcz – fitapetit.com.pl. Nie pozwól, aby ta frustracja przerodziła się w negatywność. Narzekanie, plotkowanie lub upominanie, jak trudno jest zaspokoić potrzeby wszystkich, niczego nie zmieni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here