Przyczyny łysienia u kobiet

0
875
Łysienie u kobiet to poważny problem
fot. Pixabay.com

Częściej zdarza się u mężczyzn, jednak kobiet też dotyka. Skutkuje nie tylko tym, że gdy fryzura się przerzedza, łatwo to dostrzec. Dla wielu kobiet ten problem jest tak duży, że zmagają się z tego powodu z trudnościami psychicznymi, nie mówiąc już o kompleksach czy zaniżonej samoocenie.

Przeczytaj też: http://www.e-stawiamnazdrowie.pl/lysienie-u-kobiet-przyczyny/

Gdy łysienie androgenowe dotyka kobietę…

Ta przypadłość, kojarzona głównie z płcią męską, może również dotknąć kobiet. Przebieg łysienia androgenowego u kobiet jest jednak inny niż u mężczyzn. Przyczyna jest w zasadzie ta sama – zbyt duże stężenie pochodnej testosteronu we krwi – DHT. Dodatkowo u kobiet wpływ na nie mają też poziom prolaktyny i ferrytyny oraz to, w jakim stanie jest ich tarczyca.

Łysienie androgenowe u pań zaczyna się od przerzedzania włosów na czubku głowy. Następnie przerzedzanie rozchodzi się i można dostrzec prześwity, aż w końcu samą skórę głowy. Panie narażone są na łysienie androgenowe szczególnie między 20 a 24 rokiem życia oraz między 35 a 39. Dodatkowo razem z łysieniem może wystąpić także trądzik i zmiany łojotokowe.

Leczenie musi odbywać się pod opieką specjalisty, jednak zdrowa dieta, aktywność fizyczna, suplementacja kwasów Omega 3 i witamin A, C, z grupy B, żelaza, cynku, miedzi ma niebagatelny wpływ na zahamowanie rozwoju tej choroby.

Gdy włosy nadmiernie wypadają po urodzeniu dziecka…

Ten stan należy uznać za normalny i po prostu przeczekać. Choć to nie łatwe, gdy niemal codziennie wyjmuje się z głowy włosy garściami – czy to pod czas czesania, czy pod czas kąpieli. Nadmierne wypadanie włosów po ciąży wiąże się ze zmianami hormonalnymi w organizmie kobiety. W ciąży królował w niej estrogen. Włosy były piękne, fryzura bujna, wszyscy się nimi zachwycali. Po ciąży poziom estrogenu spada do normalnych wartości, dlatego też przerzedzają się włosy. Pocieszające jest to, że za jakiś czas one odrosną, a naszą zmorą będą nie wypadające włosy, a tak zwane baby hair, które trudno ułożyć i ujarzmić.

Inne przyczyny łysienia u kobiet

Jak zawsze w takim przypadku na pierwszym miejscu trzeba wymienić dietę. Jeśli jest zbyt uboga w składniki odżywcze, witaminy i minerały, nadmierne wypadanie jest gwarantowane. Dieta ma ogromny wpływ na kondycję naszych mieszków włosowych i porost włosów, warto więc już dziś włączyć do niej odpowiednie składniki, bogate szczególnie w siarkę, miedź czy cynk.

Panie przywiązują dużą wagę do swoich włosów, nic więc dziwnego, że nie oszczędzają na stylizacji. Tymczasem zbyt częste suszenie, prostowanie, kręcenie włosów przysparza więcej kłopotów niż pożytku. Nie wspominając już o farbowaniu. Niszczący wpływ związków chemicznych zawartych w farbach do włosów bardzo to osłabienie struktury włosa i pracy mieszka włosowego.

Zobacz też: https://www.ambasadazdrowiaiurody.pl/jak-skutecznie-przyspieszyc-porost-wlosow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here