Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiałów powiększających dla praktyki dentystycznej?

0
111
hurtownia stomatologiczna

W stomatologii pracuje się w małym, ciemnym otworze na jeszcze mniejszych obiektach, które wymagają precyzji co do mikrona. Jeśli to nie brzmi wystarczająco – warto dodać, że ta ciemna pustka stale się zamyka i wypełnia cieczą, jeszcze bardziej zasłaniając pole widzenia. Dobra wiadomość jest taka, że zaopatrzenie gabinetu (https://e-store.koldental.com.pl/) może zostać (i powinno) o narzędzia, które mogą złagodzić ten poziom trudności: lupy dentystyczne.

Lupy dentystyczne – dlaczego musisz zadbać o ten sprzęt w swoim gabinecie?

Lupy dentystyczne pozwalają uzyskać klinicznie lepszy wynik. Możesz łatwiej zdiagnozować drobne złamania lub lepiej wykryć otwarty brzeg korony. Dodatkowo użycie lup do powiększenia pomaga poprawić precyzję preparacji lub lepiej zobaczyć kamień nazębny, który należy usunąć. Lupy stanowią również doskonały punkt mocowania oświetlenia.

Lekkie światła o dużej mocy można zamontować bezpośrednio na ramie i oświetlać wszystko w powiększonym polu widzenia. Dodatkową zaletą stosowania lup jest poprawiona ergonomia. Większość lup umożliwia ustawienie odległości ogniskowej, która pozwala siedzieć prosto przy pełnym powiększeniu, eliminując potrzebę schylania się, aby zobaczyć coś lepiej. Koniecznie zapytaj, co preferowany przez Ciebie sklep instrumenty stomatologiczne ma w tym zakresie do zaproponowania.

Jakiego powiększenia potrzebuję?

  • W miarę zwiększania powiększenia lupy zmniejsza się także pole widzenia (liczba zębów, które widzisz jednocześnie). Zmniejsza się także ilość światła wpadającego przez obiektyw, przez co pole widzenia staje się ciemniejsze.
  • Higienistki powinny mieć możliwość zobaczyć więcej zębów na raz, więc powiększenie 2x-3x to dobry zakres do skalingu i polerowania.
  • Dla dentysty, który potencjalnie będzie pracował tylko na jednym zębie przed przygotowaniem korony, zwykle lepszym zakresem będzie powiększenie 4x-6x.

Odwiedzając sklep sprzęt stomatologiczny wybierz lupę, która pozwoli Ci zobaczyć wszystko w polu widzenia niezbędnym do zabiegu. Każda para lup ma unikalne ustawienie pola widzenia i powiększenia – pytaj sprzedawcę o szczegóły, aby podjąć możliwie jak najlepszą decyzję.

Przeglądając sklep akcesoria stomatologiczne nie zapomnij też, jak ważna jest głębia ostrości. To kolejny obszar, w którym należy dokładnie rozważyć procedury stosowane przy wyborze lup. Na przykład dowiedziałeś się, że przy wyborze konkretnego narzędzia możesz zobaczyć 4-5 zębów, ale ile zębów jest ostrych? Im większa głębia ostrości – tym większą możesz uzyskać ostrość tego, na co patrzysz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here