Jak poradzić sobie z podrażnieniami po depilacji?

0
292
Jak poradzić sobie z podrażnieniami po depilacji

Wrażliwa i skłonna do uszkodzeń skóra jest niezwykle podatna na podrażnienia po goleniu. Maszynki, plastry z woskiem, depilatory, golarki, pasty cukrowe czy inne sposoby na pozbywanie się zbędnego owłosienia potrafią przysporzyć sporo problemów po przeprowadzonym zabiegu. Należą do nich zaczerwieniona skóra, odparzenia i krosty po goleniu. Jak sobie z nimi poradzić? Zapraszamy do lektury naszego artykułu, który odpowie wam na to pytanie.

Jak powstają podrażnienia po depilacji?

Na podrażnienia po goleniu najczęściej narażona jest skóra wrażliwa. Nie trzeba martwić się lekkim zaczerwienieniem skóry chwilę po zabiegu, jednak jeśli te symptomy utrzymują się przez dłuższy czas (dzień lub więcej) należy podjąć odpowiednie kroki. Przyczyną powstawania nieprzyjemnych objawów, takich jak krosty po goleniu, jest stan zapalny wywołany złym przygotowaniem skóry lub reakcją na kosmetyk. To stąd bierze się zaczerwienienie, pieczenie czy czasem nawet lekka opuchlizna w miejscach, gdzie był przyłożony większy nacisk maszynki.

Jak wyglądają podrażnienia po goleniu?

Przez kilka dni po depilacji towarzyszą Ci lekki ból, zaczerwienienie i swędzenie? To nic innego jak podrażnienia po goleniu. Jeśli zostanie użyty odpowiedni kosmetyk do regeneracji, na przykład Sudocrem na odparzenia, to zazwyczaj kończy się tylko na tym. W przeciwnym wypadku może dojść do kontaktowego zapalenia skóry, wrastania włosków czy zapalenia mieszków włosowych. Objawia się to reakcją, jaką są wypełnione płynem surowiczym krosty po goleniu.

Jakie nawyki depilacyjne powodują podrażnienia?

Chcąc uniknąć przykrych konsekwencji depilacji, jaką są między innymi krosty po goleniu, trzeba unikać niektórych nawyków. Na pewno naszej skórze nie przysłuży się:

  • nieprawidłowe golenie się maszynką jednorazową- wielokrotne używanie tej samej maszynki powoduje tępienie się ostrzy, ranienie skóry i usuwanie tylko części włosków. Akcesoria do golenia to również wspaniałe siedlisko dla rozwoju bakterii, dlatego warto dbać o ich dezynfekcję i częstą wymianę,
  • golenie na sucho – brak poślizgu i nawilżenia jest najprostszą drogą do podrażnienia po goleniu,
  • złe przygotowanie skóry do depilacji – golenie bez wcześniejszego przygotowania i zadbania o skórę na pewno nie będzie komfortowe,
  • zbyt duży nacisk – uszkodzenia mechaniczne spowodowany zbyt silnym przyciskaniem maszynki do skóry są bolesne i prowadzą do zranień.

Złe nawyki czasami wynikają z lenistwa, a czasami ze zwykłej niewiedzy. Warto skorygować błędy w swoim postępowaniu, żeby zniwelować ryzyko powstawania podrażnień po goleniu. Jeśli jednak to nie pomoże, należy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki. Jednym z nich jest Sudocrem na odparzenia, którego lecznicza formuła ukoi i zmniejszy ból oraz zaczerwienienia.

Dobre nawyki depilacyjne

Przygotowując skórę do depilacji, warto zrobić peeling. Złuszcza on zbędny naskórek i zapobiega wrastaniu włosków. Należy pamiętać też o odpowiednim nawilżeniu. W trakcie kąpieli możemy użyć kremu lub pianki do golenia, ale najzwyklejszy żel pod prysznic sprawdzi się równie dobrze. Po skończonej depilacji unikajmy zakładania obcisłej odzieży- należy odczekać chwilę i dać skórze czas na regenerację. Ważne jest używanie odpowiednich kosmetyków, które zniwelują podrażnienia. Biorąc pod uwagę Sudocremzastosowanie, jakie posiada, jest naprawdę bogate.

Jak leczyć podrażnienia po depilacji?

Szukając kosmetyków po goleniu, na pierwszy plan wysuwa się Sudocremzastosowanie którego przyniesie ulgę i komfort. Jego działanie antybakteryjne i przeciwzapalne zapobiega możliwym zakażeniom ranek i zaciągnięć powstałych przy użyciu maszynki. Szybka odbudowa naskórka i tworzenie ochronnego filmu to coś, czym Sudocrem na odparzenia może się poszczycić. Odżywcze działanie lanoliny zmiękcza skórę i chroni ją przed utratą wody. Dzięki temu jest ona przyjemna w dotyku i daleka od szorstkości. Może być stosowany codziennie, a długość jego używania jest uzależniona od indywidualnych potrzeb.

Wrażliwa skóra poddawana zabiegom pozbywania się zbędnego owłosienia często reaguje nagle i ostro. Zaczerwienieniom towarzyszą krosty po goleniu i pieczenie, a potem szorstkość skóry. Niezwykle ważne jest używanie odpowiednich kosmetyków przed, po i w trakcie golenia. Dobry krem na odparzenia pomoże zniwelować te dolegliwości i znowu cieszyć się piękną, gładką skórą. Odbudowa naskórka oraz tworzenie bariery pomiędzy skórą a ubraniem to zalety, jakimi może poszczycić się Sudocrem. Dzięki niemu można pożegnać się z problemem, jakim są podrażnienia po goleniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here