Trzy popularne problemy z włosami u kobiet – jak sobie z nimi radzić?

0
436

Włosy są ważnym atrybutem kobiecości dla wielu pań. Pojawienie się problemów w tym obszarze może mieć zatem fatalne skutki dla psychiki kobiety. I raczej niewielkim pocieszeniem może być fakt, że z niektórymi dolegliwościami zmaga się całkiem spory odsetek społeczeństwa. Sprawdź, jakie problemy z włosami są najczęściej zgłaszane przez kobiety i co może pomóc w przywróceniu im dobrej kondycji.

Nadmierne wypadanie włosów

Utrata włosów jest naturalnym procesem. Problem pojawia się, gdy nagle zauważa się zwiększoną ilość włosów wypadających po kąpieli, podczas czesania i w trakcie snu. Często trudno jest ustalić konkretne przyczyny takiej sytuacji. Nadmierne wypadanie włosów może bowiem wynikać m.in. z zaburzeń hormonalnych niedoborów żelaza, stresu, niewłaściwej pielęgnacji czy też okresu poporodowego.

Dobrym pomysłem może być zapisanie się na wizytę u dermatologa bądź trychologa. Ponadto warto sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki ze strony https://sklep.jld.pl/s/660/kosmetyki-na-wypadanie-wlosow. Takie specyfiki zawierają dużo składników aktywnych i substancji, które stymulują porost włosów i wzmacniają ich strukturę. Warto też zadbać o zdrową dietę, wprowadzić suplementy, wykluczyć szkodliwe elementy pielęgnacji czy też poddać się mezoterapii.

Przetłuszczanie się włosów

Dla wielu pań prawdziwym utrapieniem są nadmiernie przetłuszczające się włosy, które są rezultatem zwiększonej produkcji łoju. Niekiedy taki problem może wynikać ze stosowania nieodpowiednich bądź zbyt dużych ilości kosmetyków, noszenia nieprzewiewnych nakryć głowy, niezdrowej diety czy też stresu. Dość często przyczyny leżą nieco głębiej i mają związek np. z zaburzeniami hormonalnymi, menopauzą czy też chorobami tarczycy.

W przypadku szybko przetłuszczających się włosów warto odwiedzić zatem nie tylko dermatologa i trychologa, ale także np. endokrynologa. Ponadto należy wyeliminować niedobory cennych witamin i minerałów, a także zredukować stres. Do codziennej pielęgnacji warto natomiast używać profesjonalnych kosmetyków stworzonych z myślą właśnie o nadmiernym przetłuszczaniu się włosów.

Łupież skóry głowy

Spora część społeczeństwa zmaga się również z łupieżem, który jest chorobą nawrotową i często nasila się w sezonie zimowym. Przyczyną tego problemu może być nadmierne namnażanie się naturalnie występujących na skórze głowy drożdżaków typu Malassezia. Niekiedy znaczenie mają także czynniki genetyczne. Ponadto specjaliści zwracają uwagę na wpływ nieodpowiedniej diety, stresu, nieprawidłowej pielęgnacji czy też nawet klimatu.

Osoby zmagające się z łupieżem również powinny odwiedzić gabinet dermatologa bądź trychologa. Ponadto warto wprowadzić do pielęgnacji profesjonalne szampony, peelingi i kuracje przeciwłupieżowe ze sklepu online Jean Louis David. Zaleca się też zmniejszenie ilości stosowanych kosmetyków. Ważnym krokiem może być również uzupełnienie niedoborów m.in. cynku i witaminy B6. Niekiedy pomóc może także ograniczenie stresu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here