Teleradiologia, czyli innowacyjne podejście do pacjenta

0
39
Teleradiologia

Tendencję do wprowadzania nowoczesnych rozwiązań można zauważyć w niemalże każdej branży. Wynika ona z dynamicznego rozwoju technologii, który umożliwia usprawnianie i przyśpieszanie wielu procesów. Innowacje nie ominęły również placówek zajmujących się usługami medycznymi. Jedną z interesujących nowinek stanowi teleradiologia. Co to jednak konkretnie oznacza?

Odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów

Teleradiologia jest specjalistyczną metodą pracy, która polega na przekazywaniu obrazów pochodzących z badań radiologicznych do miejsca, gdzie zostaną opisane. Wykorzystuje się w tym celu nowoczesne systemy informatyczne, a także zaawansowane technologie cyfrowe. To doskonałe rozwiązanie dla wielu placówek, gdzie nie pracują na stałe specjaliści, którzy zajmują się tego typu usługami. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej https://eurodiagnostic-polska.pl/.

Ta innowacja przynosi korzyści nie tylko świadczeniodawcom, ale przede wszystkim pacjentom, ponieważ wpływa na skrócenie czasu oczekiwania na wyniki. Niekiedy bowiem konieczne jest jak najszybsze uzyskanie niezbędnych informacji o stanie zdrowia chorego, aby móc wdrożyć adekwatne do niego leczenie.

Mocne strony korzystania z teleradiologii

Największe atrybuty zdecydowania się na usługę teleradiologii to:

  • utrzymanie ciągłości pracy,
  • stały dostęp do specjalistów,
  • zmniejszenie kosztów zatrudnienia,
  • unowocześnienie i usprawnienie systemów informatycznych w ośrodku.

Jak widać, takie rozwiązanie posiada całkiem sporo zalet. Warto poszukać przede wszystkim usługodawców, którzy są w stanie zagwarantować pełne bezpieczeństwo przesyłania danych, ponieważ stanowi to dla pacjentów niezwykle istotną kwestię.

Kluczowym aspektem jest ponadto bezproblemowa komunikacja. Przekłada się ona bezpośrednio na satysfakcję z usługi oraz zwiększenie efektywności pracy, ponieważ w razie problemów można liczyć na natychmiastową pomoc. Najlepiej, aby gwarantowano dostęp do infolinii 24/7. Dzięki temu da się utrzymać opiekę nad pacjentem na najwyższym poziomie.

Jak długo czeka się na opis badań MR i TK?

Teleradiologia umożliwia znaczące skrócenie okresu oczekiwania na wyniki przeprowadzonych prześwietleń. Opis da się uzyskać nawet do 5 dni roboczych. W nagłych przypadkach można oczywiście poprosić o szybsze opisanie zdjęć. Nowoczesny system informatyczny sprawia, że przekazywanie danych odbywa się błyskawicznie. Jego wdrożenie również nie trwa długo, ponieważ został zaprojektowany tak, aby był łatwy w obsłudze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here